Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz w programie „Bez barier”

W środę o godzinie 17:00 TVP Wrocław wyemituje kolejny odcinek programu „Bez barier”. Cykliczna audycja Bartka „Skrzyni” Skrzyńskiego i Jarka Perduty ma przełamywać negatywne stereotypy o osobach niepełnosprawnych. Udowadniać w-skersom, że jeśli się czegoś pragnie, można to osiągnąć. W najbliższym programie autorzy przybliżą postać młodego Kuby. Mimo problemów z poruszeniem się świetnie daję sobie radę w publicznej szkole. Gra na gitarze, dobrze się uczy się i marzy o studiach informatycznych. Widzowie zobaczą też kolejne miejsce w pełni dostępne miejsce dla osób niepełnosprawnych, seniorów i matek z małymi dziećmi. Tym razem „Skrzynia” i Jarek zachęcą wszystkich do odwiedzenia wrocławskiej Opery. Na koniec Bartek Skrzyński przeprowadzi eksluzywny wywiad z parą z pierwszych stron gazet – Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem. Więcej o programie na www.bezbarier.tv i www.skrzynski.info.pl.

W tym odcinku rozmowa z Kubą Kucińskim. Młody w-skers ma poważne problemy ze swobodnym poruszaniem się. Pomimo tego, dzięki wsparciu rodziców i przychylności dyrekcji szkoły, może być uczniem zwyczajnej, publicznej podstawówki. Jest dobrym uczniem, gra na gitarze, marzy o tym, aby w przyszłości zostać informatykiem. Ponadto autorzy programu przedstawią kolejne przyjazne dla w-skersów miejsce. Tym razem będzie to wrocławska Opera, która otrzymała Grand Prix w konkursie architektonicznym warszawskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Polska bez barier”. Na koniec Bartek „Skrzynia” Skrzyński porozmawia z wyjątkową parą aktorów i muzyków – Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem.

„Bez barier” to program mający zmieniać negatywne stereotypy o osobach niepełnosprawnych. Nie ma charakteru interwencyjnego, a pozytywne przykłady w-skersów, którzy świetnie realizują się w życiu ma zachęcić innych do aktywności.

Program poprowadzi poruszający się na wózku wrocławski dziennikarz, aktywista, autor programów telewizyjnych - m.in. W-skersów i kampanii społecznych - Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński i Jarosław Perduta, który od lat wspiera działania organizacji pozarządowych, realizując także kampanie społeczne. Dwójka prowadzących to także producenci, autorzy i realizatorzy „Bez barier”. Oni także odpowiadają za wyszukiwanie sponsorów, którzy w 100 procentach finansują program. Za zdjęcia i montaż cyklu odpowiada Marcin Czajka.

„Bez barier” powstaje przy współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz integracji i wspierania działalności osób niepełnosprawnych: Wrocławskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych i Dolnośląskim Forum Intergacyjnym.


Emisja programu „Bez barier” w każdą środę o godzinie 17:00 na antenie TVP Wrocław. Powtórki można oglądać w soboty o 8:45, a także na stronie internetowej magazynu www.bezbarier.tv.

(red. www.skrzynski.info.pl)
fotosy Marcin Czajka
Na zdjęciu autorzy i prowadzący program Bartek „Skrzynia” Skrzyński i Jarek Perduta

Na zdjęciu autor programu Jarek Perduta w rozmowie z Kubą Kocińskim

Na zdjęciu autor programu Bartek „Skrzynia” Skrzyński w rozmowie z Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem